Strona 1

Test dla pierwszej klasy

Pytanie 1
Kasia miała 10 złoty. Kupiła maskotkę za dwa złote i dwa ubranka za 5 złoty ( TO BYŁ ZESTAW PO DWA UBRANKA W KAŻDYM). Ile zapłaciła?
7 złoty
Nie wystarczy jej
8 złoty
Pytanie 2
Połącz zawody lub miejsca lub święta z przedmiotami, osobami lub zwierzętami które najbardziej pasujuą do danego słowa
Weterynarz
Pies
Lekarz
Stetoskop
Kino
Popcorn
Plac Zabaw
Piaskownica
Muzeum
Obrazy
Rolnik
Owca
Teatr
Aktorzy
Wanna
Woda
Dzień Dziecka
Zabawka
Wielkanoc
Baranek
Szkoła
Nauczyciel
Pytanie 3
Ile liter ma wyraz: Koszalin?
8
7
12
Pytanie 4
W pracowni dentystycznej proteza kosztuje 200 złotych. Dzieci maja zniżkę. Płacą o połowę mniej. Ile płacą?
150 złotych
65 złotych
100 złotych
Pytanie 5
Połącz w pary przeciwieństwa:
Długi
Króki
Mały
Duży
Cicho
Głośno
Ładny
Brzydki
Pusty
Pełny
Kobieta
Mężczyzna
Stary
Młody
Czysty
Brudny
Pytanie 6
Kasia miała 20 złoty. Chce kupić: Sok za 2 złote, frytki za 12 złotych i hamburgera za 7 złotych. Czy jej wystarczy?
Tak
Nie
Pytanie 7
Które owoce rosną na drzewie?
Kokosy
Arbuzy
Śliwki
Borówki
Banany
Maliny
Pytanie 8
Do pewnego konkursu przysąpiło 20 dzieci. Tylko czworo mogło wygrać. Wygrywały one wyposażenie dla swojego zwierzaka. Reszcie trzeba było kupić nagrodę pocieszenia. Ile potrzeba tych nagród?
16
14
17
Pytanie 9
Z tych szesnastu dzieci 9 to byli chłopcy. Ile było dziewcząt?
9
7
8
Przejdź na Memorizer+
W trybie testu zyskasz:
Brak reklam
Quiz powtórkowy - pozwoli Ci opanować pytania, których nie umiesz
Więcej pytań na stronie testu
Wybór pytań do ponownego rozwiązania
Trzy razy bardziej pojemną historię aktywności
Wykup dostęp