Twój wynik: Test dla pierwszej klasy

Twój wynik

Rozwiąż ponownie
Moja historia
Powtórka: Wybierz pytania
Pytanie 1
Kasia miała 10 złoty. Kupiła maskotkę za dwa złote i dwa ubranka za 5 złoty ( TO BYŁ ZESTAW PO DWA UBRANKA W KAŻDYM). Ile zapłaciła?
7 złoty
Nie wystarczy jej
8 złoty
Pytanie 2
Połącz zawody lub miejsca lub święta z przedmiotami, osobami lub zwierzętami które najbardziej pasujuą do danego słowa
Wanna
Woda
Weterynarz
Pies
Lekarz
Stetoskop
Muzeum
Obrazy
Plac Zabaw
Piaskownica
Dzień Dziecka
Zabawka
Teatr
Aktorzy
Rolnik
Owca
Wielkanoc
Baranek
Szkoła
Nauczyciel
Kino
Popcorn
Pytanie 3
Ile liter ma wyraz: Koszalin?
8
7
12
Pytanie 4
W pracowni dentystycznej proteza kosztuje 200 złotych. Dzieci maja zniżkę. Płacą o połowę mniej. Ile płacą?
65 złotych
100 złotych
150 złotych
Pytanie 5
Połącz w pary przeciwieństwa:
Cicho
Głośno
Kobieta
Mężczyzna
Mały
Duży
Ładny
Brzydki
Długi
Króki
Stary
Młody
Pusty
Pełny
Czysty
Brudny
Pytanie 6
Kasia miała 20 złoty. Chce kupić: Sok za 2 złote, frytki za 12 złotych i hamburgera za 7 złotych. Czy jej wystarczy?
Tak
Nie
Pytanie 7
Które owoce rosną na drzewie?
Banany
Kokosy
Borówki
Śliwki
Maliny
Arbuzy
Pytanie 8
Do pewnego konkursu przysąpiło 20 dzieci. Tylko czworo mogło wygrać. Wygrywały one wyposażenie dla swojego zwierzaka. Reszcie trzeba było kupić nagrodę pocieszenia. Ile potrzeba tych nagród?
14
17
16
Pytanie 9
Z tych szesnastu dzieci 9 to byli chłopcy. Ile było dziewcząt?
9
7
8