Rozpoznanie niedokrwistości opiera się na ocenie: stężenia 1, wartości 2, liczby 3 we krwi obwodowej, morfologii 4 wrozmazie krwi oraz określenia wskaźników 5, takich jak: średnia 6 krwinki czerwonej, średnia masa 7 w krwince czerwonej, średnie stężenie 8 w erytrocycie.a tu były już wpisane masa i objętość
1 hemoglobiny
2 hematokrytu
3 erytrocytów
4 krwinek czerwonych
5 czerwonokrwinkowych
6 objętość
7 hemoglobiny
8 hemoglobiny