Twój wynik: Zarządzanie strategiczne

Analiza

Rozwiąż ponownie
Moja historia
Powtórka: Wybierz pytania
Pytanie 1
Czy klasyczne modele zarządzania strategicznego wykorzystują controling strategiczny?
TAK
NIE
Pytanie 2
Czy we współczesnych modelach zarządzania strategicznego w ramach wdrażania strategii realizuje się inicjowanie strategii?
NIE
TAK
Pytanie 3
Czy cechami opisującymi turbulentne otoczenie są:
b) wzrost nowości zmiany, wzrost szybkości zmian otoczenia i złożoność otoczenia?
c) wzrost nowości zmiany, wzrost intensywności otoczenia, wzrost szybkości zmian otoczenia i złożoność otoczenia?
a) wzrost nowości zmiany i wzrost szybkości zmian otoczenia?
Pytanie 4
Czy świat VUCA opisuje przyszłość?
NIE
TAK
Pytanie 5
Czy składnikami makrootoczenia są dostawcy, nabywcy i konkurencji istniejący i potencjalni?
TAK
NIE
Pytanie 6
Czy kontrola strategiczna jest synonimem kontroli?
NIE
TAK
Pytanie 7
Czy kontrola strategiczna dotyczy wyłącznie:
a) implementacji strategii?
b) analizy strategicznej i projektowania strategii?
c) wszystkich działań składających się na proces zarządzania strategicznego?
Pytanie 8
Czy controlling strategiczny dotyczy wszystkich funkcji działalności przedsiębiorstwa?
TAK
NIE
Pytanie 9
Controling strategiczny to:
c) to system wspomagania kierownictwa, który polega na stałym monitorowaniu otoczenia i jej wnętrza, a pozyskane w ten sposób informacje, są oceniane i wykorzystaniu w procesie decyzyjnym zmierzającym do korekty strategii oraz do dostosowania instytucji do strategii i realizacji planu strategicznego?
a) to system wspomagania kierownictwa w procesie zarzadzania instytucją, który polega na stałym monitorowaniu otoczenia i jej wnętrza, a pozyskane w ten sposób informacje, są oceniane i wykorzystaniu w procesie decyzyjnym zmierzającym do korekty strategii?
b) to system wspomagania kierownictwa w procesie zarządzania instytucją, który nastawiony jest na osiąganie celów bieżących instytucji, a pozyskane w ten sposób informacje, są oceniane i wykorzystaniu w procesie decyzyjnym zmierzającym do dostosowania instytucji do strategii i realizacji planu strategicznego?
Pytanie 10
Czy procedura controllingu strategicznego zmierza do ustalenia wielkości i przyczyn odchyleń pomiędzy stanami wielkości rzeczywistych i oczekiwanych?
NIE
TAK
Pytanie 11
Czy proces zarządzania jako ciąg działań będących funkcjami planowania, pobudzania, organizowania i kontroli, które uporządkowane są w określonych układach informacyjno-decyzyjnych, jest wykorzystywany w formułowaniu i wdrażaniu strategii?
NIE
TAK
Pytanie 12
Czy takie podmioty jak: przedsiębiorstwa, organizacje non profit czy gospodarstwa domowe mogą wykorzystywać zarzadzanie strategiczne?
TAK
NIE
Pytanie 13
Czy każda instytucja ma określoną strategię nawet, jeśli nie została ona wyraźnie zdefiniowana?
NIE
TAK
Pytanie 14
Czy strategie tworzenia i rozwoju sieci przedsiębiorstw mogą być obiektem zarządzania strategicznego?
NIE
TAK
Pytanie 15
Czy cechami analizy strategicznej jest:
b) wykorzystywanie zarówno metod ilościowych jak i jakościowych dyscyplin dziedziny nauk społecznych?
c) jednoczesne badanie otoczenia i samej instytucji i konfrontowanie tych badań oraz wykorzystywanie zarówno metod ilościowych jak i jakościowych dyscyplin dziedziny nauk społecznych?
a) jednoczesne badanie otoczenia i samej instytucji i konfrontowanie tych badań?
Pytanie 16
Strategia to:
b) zestaw reguł decyzyjnych poprzez które firma rozwiązuje określone problemy?
a) Koncepcja funkcjonowania organizacji w dłuższym okresie czasu określająca główne jej cele, sposoby ich osiągania oraz alokacje podstawowych zasobów?
c) zbiór uwarunkowań wynikających ze zmian otoczenia w jakim ma działać organizacja?
Pytanie 17
Czynnikami mającymi wpływ na wybór strategii przedsiębiorstwa jest:
b) otoczenie konkurencyjne?
a) potencjał strategiczny przedsiębiorstwa z poza sektora, w którym ono funkcjonuje?
c) interesariusze, którzy nie są w stanie wywrzeć efektywnej presji na przedsiębiorstwo?
Pytanie 18
Misja organizacji to:
b) szczególny powód istnienia organizacji opisany w kategoriach wyrobów i usług oraz rynków i klientów?
a) szczególny powód istnienia organizacji opisany w kategoriach silnych i słabych stron organizacji oraz szans i zagrożeń?
c) opis wizerunku organizacji przedstawiający wynik jej rozwoju przy założeniu możliwie najlepszych uwarunkowań i zgodnie z nadziejami i marzeniami jego kierownictwa?
Pytanie 19
Zarządzanie strategiczne to:
a) Koncepcja lokalna wykorzystująca dorobek planowania strategicznego i kontroli strategicznej?
b) koncepcja polegająca na wprowadzaniu takich rozwiązań organizacyjno-strukturalnych, informacyjnych, kontrolnych oraz motywacyjnych które konsolidują przedsiębiorstwo i zwiększają jego elastyczność stosunku do zmieniającego się otoczenia?
c) proces zarządzania nastawiony na formułowanie i wdrażanie strategii, które zapewniają dostosowanie organizacji do otoczenia i osiąganie jej strategicznych celów?
Pytanie 20
Który z podanych niżej czynników wchodzi w skład makrootoczenia ekonomicznego:
c) poziom bezrobocia?
a) stopa wzrostu populacji?
b) wydatki przedsiębiorstw na badania i rozwój?
Pytanie 21
Istota zarządzania strategicznego nawiązuje do kategorii:
c) planowania długookresowego?
a) planowania segmentowego?
b) planowanie fazowego?
Pytanie 22
Czy cechami strategii są:
b) efekty?
a) elastyczność?
c) współdziałanie?
Pytanie 23
Czy z punktu widzenia klasyfikacji celów misja jest ogólniejsza od wizji?
TAK
NIE
Pytanie 24
Czy strategie funkcjonalne są podstawowymi strategiami każdej organizacji?
TAK
NIE
Pytanie 25
Czy analiza strategiczna jest składnikiem zarządzania strategicznego?
TAK
NIE
Pytanie 26
Czy na strukturę systemu planowania w organizacji składaja się strategie i plany oraz planowania operacyjnego?
TAK
NIE
Pytanie 27
Na jakich systemach wartościach oparte jest współczesne podejście do badania i formułowania
b) kreowaniu przyszłości i myśleniu strategicznym?
c) myśleniu strategicznym i kreowaniu przyszłości?
a) przywidywaniu przyszłości i myśleniu strategicznym?
Pytanie 28
Czy podejście planistyczne kładzie nacisk na analizę otoczenia przedsiębiorstwa?
NIE
TAK
Pytanie 29
Czy podejście pozycyjne zalecają daleko idącą dyscyplinę w budowie i realizacji planu strategicznego?
TAK
NIE
Pytanie 30
Czy podejście sieciowe wiąże się wprost z innowacjami?
NIE
TAK