Starożytny Rzym

Bardzo dużo pytań ze starożytnego Rzymu. Wszystko wrzucone do jednego kotła, trochę chaotycznie i niepokolei, ale przygotowywałam się do matury. Być może komuś się również przyda (;

Matura
132
Komentarze
lo
bardzo fajny test, faktycznie pomocny w powtórkach przed maturą. Tylko masz parę rzeczy wymagających poprawek: pryncypat został wprowadzony w roku 27 p.n.e., w walce plebejuszy z patrycjuszami chodziło chyba o secesję no i jeszcze te daty... fajnie by było gdybyś pisała czy mają być z pne czy bez.
50 miesięcy temu
historiasztuki
Sprostowując mój wcześniejszy komentarz - myślałam, że stworzyłaś ten test przygotowując się do matury z historii sztuki, a dziś zauważyłam, że test jest umieszczony w kategorii "historia" a nie historia sztuki ;)
51 miesięcy temu
historiasztuki
Jejku, jestem pod ogromnym wrażeniem. Piszesz, że przygotowywałaś się do matury i tu mnie zaskoczyłaś, gdyż ja teraz przygotowuję się do egzaminu ze sztuki starożytnej (studiuję historię sztuki) i chcąc powtórzyć sobie wiadomości z Rzymu natrafiłam na Twój test. Nieźle się napracowałaś, test okazał się bardzo przydatny dla mnie. Jak na poziom maturalny to przyznam, że 200 % normy przekroczyłaś, jeżeli taką wiedzę masz i tak podeszłaś do każdej epoki to chylę czoła. Ja przygotowując się do matury z historii sztuki skupiłam się na przeglądaniu obrazków, i wkuwaniu terminów ;)
51 miesięcy temu